Ostatnio dodane

Punktualnie o godzinie 14:00 w Sali Rycerskiej na parterze gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie rozpoczęła się konferencja prasowa. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział prezydent Piotr Krzystek, przedstawiciel Sail Training International Knut Western i kapitan żaglowca Shabab Oman II kmdr Ali Al-Hosni.

Jako pierwszy głos zabrał gospodarz finału The Tall Ships Races 2017.
Cieszymy się, że znów mamy okazję spotkać się w Szczecinie i że nasze miasto już po raz trzeci zostało wyróżnione w ten sposób. Dziękujemy za zaufanie, jakim ponownie obdarzyło na STI i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby każdy gość czuł się u nas wspaniale. Regaty stały się jedną z wizytówek Szczecina i jesteśmy dzięki nim rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale i Europie – mówił prezydent Piotr Krzystek.


Radości z faktu powrotu wielkiego finału regat do Szczecina nie krył także Knut Western z STI.
Przede wszystkim dziękuję prezydentowi oraz mieszkańcom za tak serdeczne i ciepłe powitanie. Pierwszy raz byłem tu cztery lata temu, wtedy jeszcze w charakterze członka załogi. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak miasto zmieniło się na przestrzeni tego czasu. Szczecin zawsze będzie miejscem bardzo przyjaznym żaglowcom, a po rozmowach z kapitanami kolejnych jednostek wiem, że wszyscy znakomicie się tu czują.


Słowa te potwierdził także kmdr Ali Al-Hosni, który podczas konferencji prasowej miał zaszczyt symbolicznie reprezentować przybyłych żeglarzy.
Jesteśmy zachwyceni tym, że po raz drugi przypłynęliśmy na wielki finał The Tall Ships Races do Szczecina. Byliśmy tu cztery lata temu i wspaniale jest wrócić do miejsca, z którym łączą nas tak miłe wspomnienia. Po opuszczeniu Polski kierować się będziemy kolejno do Wielkiej Brytanii, Francji, Maroka i Malty. Następnie ruszymy w drogę powrotną do Omanu, gdzie – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – powinniśmy zacumować 23 października.


Podczas finału regat, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, mamy do dyspozycji całe morze atrakcji. Także dzięki sponsorom, których wsparcie przyczynia się do tego, że wydarzenia mogą odbywać się w tak wielkiej skali.
– Ta impreza to prezentacja naszego miasta i dlatego wierzę, że wypadniemy co najmniej równie dobrze, jak w przypadku poprzednich finałów. Szczecin jest wspaniałym miejscem do organizacji takich wydarzeń, ponieważ mamy rewelacyjne warunki geograficzne. Mało które miasto na Bałtyku może pozwolić sobie na taki rozmach i na takie zagospodarowanie przestrzeni wokół wody. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie bardzo dużej liczby gości, więc serdecznie zapraszamy do Szczecina – zakończył prezydent Krzystek.

?>