Ostatnio dodane

To ostatnie chwile, żeby zwiedzić jednostki zacumowane w Szczecinie i choć na chwilę być na pokładzie, czując się jak członek załogi. We wtorek od wczesnych godzin porannych żegnać będziemy piękne jachty i żaglowce, które przypłynęły do naszego miasta.

Na nabrzeżach poszczególne jednostki żegnać będą oficerowie łącznikowi. Z pewnością będą chwile wzruszenia, transparenty i śpiewy. Liczymy na to, że razem z wolontariuszami pojawią się także mieszkańcy naszego miasta.
Na stacji pilotów każdemu, nawet najmniejszemu jachtowi i żaglowcowi odegrany będzie hymn i złożony zostanie pokłon banderowy.

Jachty będą rzucać cumy od godziny 6:45 co kilka lub kilkanaście minut. Pierwsi odpłyną goście z okolic mariny na Wyspie Grodzkiej. Następne będą mniejsze jednostki z Nabrzeża Wieleckiego, w kolejności od Trasy Zamkowej do żaglowca Sorlandet. Powinno to trwać mniej więcej do godziny 7:25.


Od godziny 7:30 rozpoczną się wyjścia z Nabrzeża Starówka od strony północnej. Ta część potrwać może nawet godzinę.
Największe żaglowce będą wypływać w następującej kolejności:

• 7:30 – Shtandart
• 9:00 – Eendracht
• 9:05 – Santa Maria Manuela
• 9:10 – Malcolm Miller
• 9:25 – Cisne Branco
• 9:35 – Shabab Oman II
• 9:45 - Staatsraad Lemkuhl
• 9:45 - Mir
• 9:55 – Kruzentshtern
• 10:15 – Sedov
• 10:30 – Dar Młodzieży

Podany czas to szacowany czas odcumowania. Sekwencja wyjściowa może ulec zmianie.

?>