Przejdź do treści

Historia regat

2017

Regaty rozpoczęły się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu załogi wyruszyły w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończył się w Finlandii w porcie Kotka, skąd żeglarze popłynęli do fińskiego portu Tutku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina była litewska Kłajpeda.

Dwa weekendy i mnóstwo atrakcji pomiędzy nimi. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że serce Szczecina biło w tych dniach nad wodą.

TSR2017

Najpierw spektakularne żaglowce, mnogość stref, festiwali i koncertów. Później strefa klubowa i kolorowe proszki. Na końcu zaś pokazy strażaków, wielobarwne fajerwerki, wodne akrobacje, folkowo-elektroniczny klimat na scenie i wyścigi na wodzie.

TSR2017

We wszystkich wydarzeniach wzięło udział łącznie ponad 2 mln mieszkańców i turystów. Taka liczba w ciągu wszystkich dni przewinęła się m.in. przez Wały Chrobrego, Łasztownię bulwary, nabrzeża, Wyspę Grodzką i wszystkie miejsca wydarzeń towarzyszących.

TSR2017

2013

Miesięczny rejs po Bałtyku, cztery porty odwiedzone po drodze i wielki finał w Szczecinie. Pierwszym portem, w którym zakotwiczyły jednostki był duński Aarhus, potem popłynęły do stolicy Finlandii – Helsinek. Ostatnim przystankiem przed szczecińskim portem była łotewska Ryga. Mogliśmy podziwiać takie jednostki jak: Staatsraad Lehmkuhl, Cisne Branco, Gulden Leeuw, Tre Kronor af Stockholm i Mir.

TSR2013

Regaty z 2013 roku zostały zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż te w 2007 roku. Połączono dwa brzegi rzeki, aby powiększyć teren imprezy 2-krotnie. Funkcjonowały 2 wesołe miasteczka, rozstawiono aż trzy sceny pod koncerty gwiazd ESKA Music Awards i koncert głównej gwiazdy imprezy - Nelly Furtado.

TSR2013

Przypłynęło do nas ok 100 żaglowców i jachtów. Imprezę odwiedziło około 2,5 miliona ludzi.

TSR2013

2007

Podczas The Tall Ships Races w 2007 roku do Szczecina zawinęły największe i najpiękniejsze żaglowce z całego świata. Na Wałach Chrobrego mogliśmy podziwiać: m.in. Cuauhtemoca, Lorda Nelsona, Sedova i Kruzensterna.

TSR2007

Codzienne fiesty trwały od rana do późnej nocy. Finał Zlotu to 4 dni zabawy, zwiedzania pokładów żaglowców, rozmów z załogantami, szantowych koncertów, wystaw, happeningów, spektakli...

TSR2007

Jedną z największych atrakcji była Parada Załóg: w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta w towarzystwie orkiestr dętych, uczestniczyli żeglarze i mieszkańcy.

TSR2007

 

  • Główny sponsor portowy
  • Partner technologiczny
  • Organizatorzy
  • Partner medialny