Przejdź do treści

Organizatorzy

Miasto Szczecin
MIASTO SZCZECIN

Jedno z największych i najdynamiczniej rozwijających się polskich miast. Swoją jakość buduje przede wszystkim na przyrodzie, żeglarstwie i zieleni. Posiada niewątpliwy potencjał łączenia w sobie dynamiki i kreatywności metropolii oraz przestrzeń i spokój miejsca przyjaznego ludziom i naturze. W 2007 roku, po raz pierwszy, Szczecin był gospodarzem finału The Tall Ships Races. Wielkie Żaglowce powróciły w roku  2013 roku oraz w 2015 w ramach Regat Bałtyckich.
www.szczecin.eu

 

sti         

SAIL TRAINING INTERNATIONAL

Sail Training International (do 2002 roku – Sail Training Association) ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. W statucie organizacji wpisany jest „sail training”, czyli edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek. I to wszystko już od ponad kilkudziesięciu lat, bo pierwszy zlot odbył się w 1938 roku!
www.sailtraininginternational.org

sob

W 2016 roku Sail Training International uruchomiło Sail On Board – stronę internetową poświęconą wychowaniu młodych w duchu żeglarstwa na największych żaglowcach szkoleniowych. Strona zawiera najważniejsze informacje jak dołączyć do żeglarskiej społeczności, o regatach organizowanych przez STI i żaglowcach pływających w tych zmaganiach.
www.sailonboard.com/

 

cż

CENTRUM ŻEGLARSKIE

Centrum Żeglarskie to przyjazna przystań i wyjątkowe miejsce na żeglarskiej mapie Polski – przestrzeń zarówno dla jachtów i turystów, jak i dla tych, którzy chcą uczyć się żeglarstwa. Współorganizuje miejskie wydarzenia o charakterze morskim, dzięki którym można przeżywać prawdziwe żeglarskie emocje w Szczecinie.
www.centrumzeglarskie.pl

 

 

    saa

SZCZECIŃSKA AGENCJA ARTYSTYCZNA

Szczecińska Agencja Artystyczna jest miejską instytucją kultury organizującą wydarzenia o charakterze kulturalnym, artystycznym i rozrywkowym. Jest jedną z najstarszych polskich agencji artystycznych. Odpowiada za organizację największych w Szczecinie imprez masowych. 
www.saa.pl

 

  zstw

ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA TURYSTYKA WYDARZENIA

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zajmuje się m.in. administrowaniem nadodrzańskimi bulwarami i nabrzeżami. Prócz tego Spółka prowadzi sezonową wypożyczalnię niewielkich motorówek dla mieszkańców i turystów. Od roku 2016 pośród zadań realizowanych przez Żeglugę Szczecińską znalazły się także promocja turystyki (w tym prowadzenie Centrów Informacji Turystycznej) oraz organizacja imprez. Działalność eventowa opiera się na kompleksowej organizacji wydarzeń w przestrzeni miejskiej (m.in. na Alei Kwiatowej i Wałach Chrobrego).
www.zstw.szczecin.pl

 

 

 

 

 

  • Główny sponsor portowy
  • Partner technologiczny
  • Organizatorzy
  • Partner medialny