Przejdź do treści

Aktualności / Do finału regat The Tall Ships Races pozostały 3 miesiące!

06.05.2024

Za 88 dni w Szczecinie będziemy świętować zakończenie największych regat na Bałtyku. Od 2 do 5 sierpnia Wały Chrobrego i Łasztownia ugoszczą setki żeglarzy z całego świata. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie ten termin w kalendarzu!

GWIAZDY NA WODZIE

Wśród listy jednostek, które zapowiedziały swoją wizytę w Szczecinie znajduje się obecnie 9 żaglowców klasy A. Są to jednostki z ożaglowaniem rejowym mające ponad 40 metrów długości. Te największe i najpiękniejsze żaglowce świata zacumują przy Wałach Chrobrego i Nabrzeżu Starówka i zaprezentują się nam w najlepszej okazałości. W drugiej połowie kwietnia do regat dołączyła polska ORP ISKRA.

SZKLIMY SIĘ

13 kwietnia rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla oficerów łącznikowych. Przez dwa dni grupa około 60 wolontariuszy integrowała się i przećwiczyła już w praktyce powitanie jednostek. Na okręty Marynarki Wojennej ORP Albatros i ORP Mewa czekała miła niespodzianka. Widowiskowe powitanie skradło serca żołnierzom z 3. Flotylli Obrony Wybrzeża Okrętów w Gdyni. Ponadto łącznikowi wzięli udział w kreatywnych zabawach i warsztatach, wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa. Przed wolontariuszami jeszcze kolejne spotkania, najbliższe już 18 maja. Wszystko po to, by sprawnie i profesjonalnie zająć się załogami z całego świata, które już niebawem przypłyną do Szczecina. Do regat muszą przygotować się także żeglarze. W The Tall Ships Races Reprezentacja Szczecina popłynie na dwóch jednostkach: Darze Szczecina oraz Zrywie. Reprezentacja odwiedzi porty w Kłajpedzie, Helsinkach, Tallinie, Turku, Mariehamn oraz port finałowy w Szczecinie.

ZAPRASZAMY DO SZCZECINA

Finał regat The Tall Ships Races to doskonały powód to tego, aby przyjechać do Szczecina. W ten sierpniowy weekend przyjadą do nas turyści z całej Polski. Z promocyjnym stoiskiem Meet Szczecin – Visit Szczecin będziemy także u naszych zachodnich sąsiadów. Z zaproszeniem niemieckich turystów do Szczecina odwiedzimy m.in. Stralsund,
Angermunde, Berlin czy Greiswald. Stoisko będzie promować nie tylko sam finał, ale także Szczecin jako idealna destynację turystyczną, która łączy w sobie zabytki architektury, historię a także zieleń i wodę.

Do finału regat The Tall Ships Races pozostały 3 miesiące!

Pliki do pobrania