Przejdź do treści

Aktualności / Oficjalnie zaczynamy Żagle 2022! Zdjęcia

19.08.2022

O godzinie 16 oficjalnie rozpoczęliśmy wyczekiwane, żeglarskie święto - Żagle 2022. Mimo że to dopiero początek wydarzenia - dzieje się naprawdę sporo. Największe gwiazdy imprezy cumują już przy szczecińskich nabrzeżach. Można już zwiedzać pokłady, a w sobotę i niedzielę... odbywać się będą rejsy wybranymi jednostkami. Na scenie głównej po godzinie 16 rozpoczną się koncerty lokalnych zespołów, o godzinie 21: 30 zagra Patrycja Markowska. Wcześniej, bo o godzinie 18 Folk Wagon zainauguruje występy na scenie szantowej przy Centaurze. Nie może Was zabraknąć.

📣 Co i gdzie się dzieje? 📣

1️ Okolice ulic Jana z Kolna, Admiralskiej i Komandorskiej - to tu najpiękniej widać żaglowce, które zacumowały przy szczecińskich nabrzeżach. Na stoisku Visit Szczecin kupicie bilety na rejs oraz wyjątkowe gadżety z żeglarskim akcentem. Pamiętajcie też o wesołym miasteczku z Czech "Lunapark Jan Novy" oraz Craft Beer Zone, gdzie czeka nie tylko rzemieślnicze najlepsze piwo, ale też odpoczynek i muzyka na żywo.

2️ Wały Chrobrego - to tutaj znajdziecie Aleję Artystów z wyjątkowymi wyrobami rękodzielniczymi, scenę szantową przy Centaurze, a także strefę piwa od Gryfusa.

3️ Łasztownia i Wyspa Grodzka - tutaj również nie brakuje atrakcji! Plener Malarski (Związek Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie), dwie Strefy Animacji od Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin- Świnoujście, Jarmark pod Żaglami z tawernami piwnymi, Strefa Food Trucków, Wesołe Miasteczko Holiday Park Szczecin, scena na Wyspie Grodzkiej (DJ Soina & Nasty P, DJ Milzz) oraz scena muzyczna pełna gwiazd, a na niej koncerty lokalne, a wieczorem gwiazda programu Patrycja Markowska. No i oczywiście jednostki, które trzeba zobaczyć po tej stronie Odry: Galaktyka, Strażak 24, Planeta I, Fair Play Holownik.

4️ Plac Solidarności - tutaj o 18:00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie V Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

5️ Plac Adama Mickiewicza - tutaj nie zabraknie atrakcji dla dzieci, a radość i pozytywne emocje są gwarantowane. Występy, animacje, specjalna strefa wodna, pokazy taneczne, koncerty, warsztaty i wiele, wiele innych. Musicie tam zajrzeć ze swoimi pociechami.

 

Ależ się dzieje! Warto mieć pod ręką:

✔️ PROGRAM: https://bit.ly/3SN4slr

✔️ Plan zamknięcia ulic: https://bit.ly/3STgJop

✔️ Opisy jednostek: https://zagle.szczecin.eu/jednostki

 

KWESTIA BEZPIECZEŃSTWA

➡️ Od godziny 12 na Wyspie Bielawa funkcjonowało będzie Centrum Koordynacji Służb, w ramach którego pracowali w nim będą przedstawiciele: Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, Straży Miejskiej Szczecin, szczecińskiego WOPR, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz służb ochrony.

➡️ Przez najbliższe trzy dni imprezę zabezpieczali będą, zarówno na lądzie, jak i na wodzie funkcjonariusze policji wraz ze strażą miejską. Na wodzie bez przerwy będzie można zauważyć ratowników szczecińskiego WOPR.

➡️ Nie zapominamy również o sytuacji na Odrze, a dokładniej okolic Klucza czy Dziewoklicza. Uspokajamy – na Odrze w centrum miasta nie odnotowaliśmy śniętych ryb. Odra Zachodnia, w rejonie imprezy będzie profilaktycznie zabezpieczona przed napływem martwych ryb dodatkowymi zaporami ustawionymi na południe od Mostu Długiego oraz Dziewoklicza. Na Odrze w rejonie imprezy będą działały dodatkowe patrole wodne Straży Miejskiej Szczecin wsparte ratownikami OSP Gryf, które będą sprzątały ewentualne zauważone śnięte ryby, które przedostaną się przez ustawione zapory.

 

Oficjalnie zaczynamy Żagle 2022! Zdjęcia