Przejdź do treści

Aktualności / Żagle 2022: Przed nami pierwszy dzień wielkiego święta

18.08.2022

Połowa sierpnia to idealny czas na odpoczynek i zwiedzanie. W ten weekend nie warto jednak wyjeżdżać ze Szczecina. Wielkimi krokami zbliża się bowiem największe żeglarskie święto! Opcji na spędzenie czasu przy Wałach Chrobrego i na Łasztowni jest całe mnóstwo, pierwsze atrakcje startują już o godzinie 14. Lista jest długa i każdy znajdzie coś dla siebie. To co? Widzimy się na Żaglach 2022!

Pierwsze atrakcje przygotowane zostały dla najmłodszych w dwóch miejscach na Łasztowni. Od godziny 14 zapraszamy do strefy animacji ZWiK oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. O 16 startujemy także ze strefą dziecięcą przy pomniku Mickiewicza. Tam w ramach dobrej zabawy występy, animacje, warsztaty, pokazy i sport w rodzinnym wydaniu.

Po godzinie 16 rozkręci się koło młyńskie i wesołe miasteczka u stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni.

 W piątek ciężko będzie wybrać tylko jedno wydarzenie, bo o godzinie 18 rozpoczną się koncerty szantowe przy Centaurze oraz pokazy orkiestr dętych na Placu Solidarności. Zdecydowanie warto wpaść w oba miejsca - choćby na chwilę.

Jakby tego było mało, od godziny 16 muzyka rozbrzmiewać będzie również ze sceny na Łasztowni. Wisienką na muzycznym torcie będzie wieczorny występ Patrycji Markowskiej! Nie można zapomnieć także o występach DJów na Wyspie Grodzkiej, to opcja dla spragnionych bardziej klubowych brzmień.

Podpowiadamy jeszcze o zwiedzaniu jednostek, strefie piw kraftowych i restauracjach na kółkach, które cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem - przyciągają smakoszy zapachami i kolorami.

To wszystko to jedynie przedsmak trzech dni pełnych emocji i uniesień artystycznych i kulinarnych.

 

PROGRAM WYDARZENIA ZNAJDZIECIE TUTAJ

Żagle 2022: Przed nami pierwszy dzień wielkiego święta