Przejdź do treści

Aktualności / Żagle 2022. Zmiana organizacji ruchu

28.07.2022

Do rozpoczęcia żeglarskiego święta „Żagle 2022” pozostały niewiele ponad 3 tygodnie. Organizacja tak wielkiego wydarzenia wiąże się z pewnym utrudnieniami. Już teraz informujemy, jak w tym okresie, w rejonie imprezy, zmieni się organizacja ruchu.

Teren wydarzenia podzielony został na dwie strefy: czerwoną i niebieską. Wjazd do strefy czerwonej obejmie m.in. Wały Chrobrego, ulicę Komandorską, Admiralską, część Jarowita czy Zbożową oraz Nad Duńczycą. Wjazd w te miejsca zostanie ograniczony wyłącznie dla uprawnionych służb oraz organizatorów. W strefie czerwonej, dla pojazdów posiadających przepustki, parkowanie będzie dozwolone wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Auta bez przepustek, czy zaparkowanie w strefach wyłączonych z ruchu będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu.

Wjazd do niebieskiej strefa będzie możliwy za okazaniem uzyskanych wcześniej przepustek. Dostępne będą wyłącznie dla mieszkańców, organizatorów, służb i pracowników firm oraz instytucji zlokalizowanych przy ulicach: Jarowita, Zygmunta Starego, Szczerbcowej, Władysława IV, Zbożowej na odcinku do skrzyżowania ze Spichrzową.

Ważną informacją również jest to, że przejazd przez ulicę Jana z Kolna, do Trasy Zamkowej – w obu kierunkach - zostanie zachowany

Jak odebrać przepustkę?

Przepustki będą do odebrania wyłącznie w dniach 9-21.08 w Biurze Wydawania Przepustek przy ulicy Jana z Kolna 6 w godzinach 8-18. W celu ustalenia szczegółów odbioru przepustek można również skontaktować się mailowo pod adresem przepustki@zstw.szczecin.pl oraz telefonicznie – od 9 sierpnia – pod numerem 518 899 891

Mieszkańcy dowiedzą się z plakatów i ulotek

Mieszkańcy oraz pracownicy dotkniętych zmianami ulic informowani będą przez kolejne dni, zarówno przy pomocy rozdysponowanych przez straż miejską plakatów, jak i z ulotek, które kontrolerzy SPP umieszczali będą pod wycieraczkami samochodów. Na dostarczonych materiałach znajdą, oprócz mapki ze zmianami oraz opisami, również dane do kontaktu, a także informacje o biurze wydawania przepustek.

Szczegółowy plan organizacji ruchu w załączniku.

Żagle 2022. Zmiana organizacji ruchu

Pliki do pobrania